Świetny sezon i bardzo dobry występ narciarzy na Akademickich Mistrzostwach Polski

Narciarze Politechniki Warszawskiej zakończyli już zmagania w ramach Akademickiego Pucharu Polski. Doskonałą formę prezentował nasz najlepszy zawodnik - Jakub Zastawny (Wydział Transportu), który pięciokrotnie stawał na podium w konkurencjach giganta i slalomu, zajmując
jednocześnie 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej giganta oraz 4 w klasyfikacji slalomowej.

Równie dobrze prezentowała się reszta ekipy która regularnie plasowała się w najlepszej piętnastce poszczególnych edycji. Świetnie prezentował się Krzysztof Małkowski (Wydział Fizyki), który jako jedyny z PW stawił się na wszystkich eliminacjach, zajmując jednocześnie 5 miejsce w zawodach finałowych w slalomie. Owocem wysiłków inżynierów z Warszawy było zdobyte po raz kolejny Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza oraz 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski, ustępując miejsca (po zaciętej walce) kolegom ze Szkoły Głównej Handlowej.

Wśród pań, Katarzyna Ostrowska, która przyzwyczaiła nas do świetnych wyników z pewnością tego sezonu nie będzie mogła zaliczyć do udanych. Problemy ze sprzętem, mimo dobrych przejazdów, nie pozwoliły jej na walkę w klasyfikacji gigantowej.

Ostra zadowolić musiała się jedynie 4 miejscem w klasyfikacji ogólnej slalomu.

Zwieńczeniem doskonałego sezonu w wykonaniu naszych narciarzy były
Akademickie Mistrzostwa Polski rozgrywane jak co roku na zakopiańskiej Harendzie na przełomie lutego i marca. Do zawodów zgłoszonych zostało 12 zawodników – 4 panie i 8 panów.

W gigancie pań do finału dostała się jedynie Katarzyna Ostrowska, która prowadząc w eliminacjach zajęła ostatecznie 13 miejsce. Pozwoliło jej to jednak cieszyć się 2 miejscem w typie uczelni technicznych.

W gigancie panów naszą uczelnie w finale reprezentowało 6 zawodników.
Najlepiej zaprezentował się ponownie Jakub Zastawny zajmując 13 miejsce, które dało mu 3 miejsce w typie uczelni technicznych. Na miejscu 19 znalazł sie Krzysztof Małkowski, 34 Antoni Kubasiewicz, 45 Jędrzej Madler, 57 Stefan Bryński, 70 Kajetan Szafran.

W slalomie pań po raz kolejny jako jedyna do finału dostała się
Katarzyna Ostrowska, wtórujące jej zawodniczki Agnieszka Marczak oraz
Katarzyna Stępień były o włos od przejścia eliminacji. „Ostra” zajęła
ostatecznie 9 miejsce dające jej złoty medal w typie uczelni technicznych.

W slalomie panów ponownie Politechnikę reprezentowało 6 zawodników. Tym razem zamiast Stefana Bryńskiego do finału wszedł Kamil Rzechowski. Slalom, który jest koronną konkurencjąinżynierów wyszedł naszej ekipie o wiele lepiej.

Kuba Zastawny zajął miejsce 7, następny po nim Antoni Kubasiewicz był 15, Krzysztof Małkowski, który nie ukończył drugiego przejazdu - 29, Kamil Rzechowski 35, Kajetan Szafran 57, Jędrzej Madler nie ukończył pierwszego przejazdu.

Dobre wyniki indywidualne przełożyły się na sukces drużynowy. Ekipa panów zdobyła bardzo dobre 4 miejsce w klasyfikacji ogólnej (ustępując po raz kolejny SGH o jedyne 13 punktów) oraz drugie w typie uczelni
technicznych ustępując Akademii Górniczo – Hutniczej z Krakowa. Gorzej zaprezentowały się panie, które zajęły 19 miejscew klasyfikacji generalnej oraz 7 w typie uczelni technicznych.

Podsumowując, dla narciarzy Politechniki Warszawskiej był to sezon najlepszy od wielu lat. Od kilku lat nasi panowie dzielą i rządzą w Warszawie i na Mazowszu, do tego zaczęli liczyć się na akademickiej
scenie regularnie punktując i zajmując coraz to lepsze pozycje w
klasyfikacji indywidualnej. Cieszy przede wszystkim stale rosnąca, liczna frekwencja, oraz ogólny poziom sportowy naszych zawodników. Z drugiej jednak strony, niepokoi stagnacja w damskiej części naszej sekcji. Skromna liczba zawodniczek nie pozwala na podjęcie rywalizacji z liczniejszymi ekipami. Mimo ogromnego zapału naszych dziewczyn oraz stale rosnącego poziomu sportowego, wyników drużynowych póki co nie widać. Pozostaje być cierpliwym oraz pracować jeszcze mocniej nad swoimi umiejętnościami.