Kumulacja Akademickich Mistrzostw Polski

W ostatni weekend miała miejsce prawdziwa kumulacja Akademickich Mistrzostwa Polski!

Nasi zawodnicy walczyli w 4 konkurencjach.

W dniach 11 - 14 kwietnia 2019 odbyły się w Olsztynie półfinały AMP w siatkówce mężczyzn strefy B. Nasza drużyna wygrywając grupę po zwycięstwach z Uniwersytetem Warszawskim 2:1 i Olsztyńską Szkołą Wyższą 2:0 przystąpiła do meczu ćwierćfinałowego ze Społeczną Akademią Nauk z Łodzi i niestety doznała porażki 2:0. Następnie w walce o miejsca 5-8 przegraliśmy z zespołem WAT Warszawa i wygraliśmy 2:0 z Akademią Sztuki Wojennej zajmując ostatecznie 7 miejsce w turnieju.

W tym samym czasie w Supraślu Filip Babik zajął 3 miejsce w biegu na (km w typach uczelni technicznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, a drużynowo nasza reprezentacja uplasowała się w klasyfikacji typów uczelni tuż za podium.

Natomiast w Warszawie o życiówki dzielnie walczyli wioślarze na Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim. Naszym reprezentantom zabrakło kilku punktów do podium w klasyfikacji  drużynowej uczelni technicznych, ale otrzymane rezultaty dobrze wróżą przed zbliżającą się rywalizacją na wodzie.

Worek medali natomiast z Piły przywieźli nasi Judocy:

Srebro -66kg Kotlewski Michał  (złoto w typie uczelni technicznych)

Braz -73kg Tomasz Czerniawski Stecki Jędrzej  (złoto w typie uczelni technicznych)

Brąz – 100kg Lusztak Bartosz

Braz -66 (w typie uczelni technicznych)Korzeniewski Kacper

Zloto -81 (w typie uczelni technicznych) Dąbrowski Stanisław

Brąz +100 (w typie uczelni technicznych) Tworzydło Wiktor

A wszyscy zawodnicy dodatkowo zajęli drugie miejsce drużynowo w typie uczelni technicznych.

Gratulacje dla wszystkich startujących i trenerów.