Ciężki worek medali sekcji lekkoatletycznej

Znakomicie zaprezentowali się nasi zawodnicy i zawodniczki z sekcji lekkoatletycznej. Na Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza zdobyli 9 medali. Złoto zdobyli Łukasz Buczek – skok wzwyż i Łukasz Markowski – rzut dyskiem. Na drugim stopniu podium natomiast stanęła dwukrotnie Małgorzata Satuła w oszczepie i w skoku wzwyż. Natomiast trzecie miejsce zajęli Magda Zych (1500m), Magdalena Samordak (800m), Daria Rutkowska (rzut dyskiem), Magdalena Niewiadomska (skok wzwyż). Niestety naszym Paniom i Panom zabrakło odrobinę szczęścia i uplasowali się tuż za podium na czwartym miejscu w klasyfikacjach drużynowych.

Medali nie zabrakło również na AMP-ach, które odbyły się 24-26 maja w Łodzi. Jedyne medale w klasyfikacji generalnej zdobył nasz chyba najbardziej znany zawodnik – Damian Czykier który zajął 2 miejsce ( i również 2 miejsce w typie UTE) w 100m ppł i 3 miejsce ( 2 miejsce w typie UTE) na 200m. Kolejne medale w klasyfikacji uczelni technicznych dołożyli

Krzysztof Wasilewski:  1500m – 2 miejsce w UTE, 7 w klasyfikacji ogólnej, Daria Rutkowska kula – 1 UTE, 7 ogólnie oraz  dysk – 3 UTE, 21 ogólnie, Sztafeta kobiety 4x400m - 1 w UTE, 9 ogólnie (w składzie Weronika Domagała, Alicja Wiernicka, Magdalena Zych, Magdalena Samordak), Alicja Wiernicka 400 ppł – 2 UTE, 9 ogólnie oraz Bartosz Kawka kula 1 UTE, 9 ogólnie. Indywidualne występy naszych zawodników i zawodniczek znalzły również odzwierciedlenie w klasyfikacjach drużynowych. Nasze Panie zajęły 2 miejsce w typie UTE ( 11 klasyfikacja ogólna), Panowie 3 miejsce w klasyfikacji ogólnej (oraz 2 miejsce w typie UTE). Gratulujemy wyników naszym reprezentantom i trenerom oraz życzymy jeszcze wyższej formy w kolejnym sezonie.