Walka w AMP w lekkiej atletyce

W dniach 14-16 września w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Ta trzydniowa impreza zgromadziła ponad 800 zawodniczek i zawodników z siedemdziesięciu uczelni, co w czasie pandemii jest znakomitą frekwencją. Oczywiście na AMP-ach nie zabrakło naszych reprezentantów, którzy dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki. W rezultacie drużyna kobiet zajęła 8 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w typach uczelni, zaś drużyna męska została skalsyfikowana odpowiednio na 7 i 5 miejscu.

Zawodnicy AZS PW zostawili na stadionie w Łodzi całe swoje serce, za co im serdecznie dziękujemy. Każdy z nich dołożył cegiełkę do tego sukcesu, a w szczególności Akademicka Mistrzyni Polski w pchnięciu kulą Gosia Satuła oraz Akademicki Wicemistrz Polski w skoku o tyczce i rzucie dyskiem Aleksy Boroń. Srebro w typach uczelni zdobyła również sztafeta 4x100 m w składzie: Wioleta Jaworska, Izabela Dusza, Milena Chałupka i Patrycja Gruszkowska oraz sztafeta 4x400 m, w której pobiegły Weronika Domagała, Alicja Wiernicka, Magdalena Zych i Magdalena Samordak. Ponadto Filip Babik w biegu na 1500 m (3:58:57) i Damian Płaskowicki w skoku w dal (6.03 m) ustanowili swoje rekordy życiowe.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!