Działalność

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Politechniki Warszawskiej to jeden z czołowych klubów akademickich w Polsce, który prowadzi zajęcia w tak wielu dyscyplinach sportowych, pozwalając rozwijać się studentom w tak wielu dziedzinach.

Zawodnicy KU AZS PW biorą udział w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Województwa Mazowieckiego oraz Akademickich Mistrostwach Polski, zajmując medalowe miejsca w klasyfikacji generalnej tych rozgrywek, czym przynoszą chlubę naszej Uczelni.

Zawodnicy sekcji trójboju siłowego uczestniczą w turniejach międzynarodowych zajmując miejsca na podium.

Podczas organizacji wielu imprez wspiera nas AZS Warszawa (AZS Warszawa) udostępniając nam swojego sprzętu. Działalność większości sekcji sportowych podtrzymywana jest dzięki Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW, które udostępnia nam m.in. swoich obiektów.

Klubem Uczelnianym AZS PW kieruje Zarząd (Zarząd KU AZS PW). Został on wybrany w dniu 20.02.2018. Młody i prężnie działający zespół ludzi odmienia oblicze AZS-u na PW.

Działalność KU AZS PW pozwala na ukazanie wizerunku Politechniki Warszawskiej nie tylko jako świetnej Uczelni technicznej, ale również Uczelni o wysokim poziomie sportowym. Pokazujemy, że nasi studenci są nie tylko nad wyraz inteligentni, ale równie dobrze wysportowani. Ich ambicje co do wykształcenia i przyszłej egzystencji w społeczeństwie odzwierciedlają ambicje do osiągania wysokich wyników na stadionach w całej Polsce. Dajemy przykład idei "W zdrowym ciele, zdrowy duch".